Lidhje

Dakordësim për Shengenin Ballkanik brenda 2021


Dakordësim për Shengenin Ballkanik brenda 2021
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Udhëheqësit e tre vendeve ballkanike, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Presidenti i Serbisë Aleksandar Vucic dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev ranë dakort sot në Novi Sad që brenda vitit 2021 “të eliminojmë kontrollet kufitare dhe pengesat ndaj lëvizjes së lirë brenda rajonit”.

XS
SM
MD
LG