Lidhje

Shqipëri, të drejtat e grave në fshat


Shqipëri, të drejtat e grave në fshat
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Në Shqipëri, gratë që jetojnë në fshat vlerësohen si pjesa më e pambrojtur e shoqërisë. Anketat flasin për një seri të drejtash të mohuara të tyre në raport me pronën, punën dhe familjen.

XS
SM
MD
LG