Lidhje

Analistët komentojnë zgjedhjet e parakohëshme në Maqedoninë e Veriut


Analistët: ngecje reformash me zgjedhjet e parakohëshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Maqedonia e Veriut do të mbajë zgjedhjet e parakohshme parlamentare më 12 prill, një vendim ky që pasoi nxitjen e zhgënjimit dhe zemërimeve në Shkup pasi Brukseli nuk i dha datën për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE. Por, analistët vlerësojnë se zgjedhjet do të ndalojnë reformat dhe përmirësimin e cilësisë së jetesës së qytetarëve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG