Lidhje

Pritjet për formimin e qeverisë së re në Kosovë


Kosovë, pritjet për formimin e qeverisë së re
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Kosovë, pritjet për formimin e qeverisë së re

Përfaqësues të lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës u takuan sot për herë të dytë me radhë në përpjekje për të afruar qëndrimet e tyre për një koalicion të mundshëm qeverisës. Të dy partitë kanë angazhuar zyrtarët e tyre për të shqyrtuar mundësinë e përafrimit të programeve të tyre, ndërsa njohësit e zhvillimeve politike në Kosovë tërheqin vërejtjen se çfarëdo zvarritje e procesit të ngritjes së institucioneve të reja do të shkonte në dëm të Kosovës. Nga Prishtina njofton korrespondentja jonë, Edlira Bllaca

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG