Lidhje

Kosova në pritje të shpalljes së rezultatit përfundimtar të zgjedhjeve


Kosovë: Shqyrtimi i ankesave dhe shpallja e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Në Kosovë, Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa hodhi poshtë të hënën kërkesën e lëvizjes Vetëvendosje që të numërohen edhe rreth 5000 vota që kanë ardhur nga diaspora në Kosovë siç thuhet jashtë afatit kohor ligjor. Ky panel tha se kërkesa është e paqëndrueshme dhe e pabazuar në ligj por që e njëjta mund të paraqitet sërish në Gjykatën e Lartë për ankesë. Ky proces pritet të zvarrisë edhe më tej certifikimin e rezultateve të zgjedhjeve, të cilin janë duke e pritur lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike për të zyrtarizuar koalicionin e ardhshëm qeverisës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG