Lidhje

Libanezët protestojnë në mbështetje të presidentit


Supporters of Lebanon's President Michel Aoun hold his poster during a rally in Baabda near Beirut, Lebanon, November 3, 2019. REUTERS/Goran Tomasevic
Supporters of Lebanon's President Michel Aoun hold his poster during a rally in Baabda near Beirut, Lebanon, November 3, 2019. REUTERS/Goran Tomasevic

Në Bejrut, mijëra njerëz doli të dielën për të treguar mbështetjen e tyre për presidentin e Libanit.

Demonstrata u mbajt pranë pallatit presidencial të Michel Aoun në Bejrutin juglindor.

Shfaqja e mbështetjes për presidentin Aoun është në kontrast të drejtpërdrejtë me protestat që qytetarët libanezë filluan të inskenojnë në të gjithë vendin e vogël të Mesdheut muajin e kaluar, duke kërkuar një ndryshim të plotë të politikës sektare të Libanit.

Demonstruesit kanë fajësuar gjithashtu institucionet politike për korrupsion të shfrenuar dhe shërbime të dobëta publike.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG