Lidhje

Kosovë: Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve


Kosovë: Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve, të cilat paraqitën ndryshim të madh në skenën politike ku dy partitë që ishin në opozitë Vetëvendosje dhe LDK dolën të parat, ndërsa koalicioni i udhëhequr nga Nisma Social Demokrate mbetet jashtë parlamentit.

XS
SM
MD
LG