Lidhje

Nivel i lartë i emigrimit të të rinjve nga zona e Hasit


Nivel i lartë i emigrimit të të rinjve nga zona e Hasit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Hasi është një nga bashkitë e vogla, në zonën verilindore të Shqipërisë e cila, vitet e fundit, ka një nivel të lartë emigrimi të të rinjve. Banorët thonë se rreth 25 për qind e hasianëve janë larguar, kryesisht drejt Anglisë dhe se një pjesë e tyre kanë rënë pre e grupeve kriminale.

Nivel i lartë i emigrimit të të rinjve nga zona e Hasit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG