Lidhje

Gjurmët e dhimbshme të komunizmit tek familja Dakoli


Gjurmët e dhimbshme të komunizmit tek familja Dakoli
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Megjithëse kanë kaluar thuajse 30 vjet nga rënia e komunizmit në Shqipëri, për familjet e persekutuara nga regjimi, kujtimet mbeten dhe dhimbja e historive të tyre kalon nga njëri brez tek tjetri. Zëri i Amerikës bisedoi me Eqrem dhe Elida Dakolin, të cilët rrëfyen historinë e familjes së tyre.

XS
SM
MD
LG