Lidhje

Gjykata Kushtetuese njeh Xhaferllarin si anëtare të saj


Gjykata Kushtetuese njeh Xhaferllarin si anëtare të saj
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Në Shqipëri, Gjykata Kushtetuese duket ka njohur si anëtare të saj zonjën Marsida Xhaferllari, kandidaten e presidentit Ilir Meta. Gjykata i ka dërguar presidentit dhe parlamentit listën me anëtarët e vet që plotësojnë kushtet për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi, ku mungon emri i Arta Vorpsit.

XS
SM
MD
LG