Lidhje

Arbëreshët e Nju Orlinsit


Arbëreshët e Nju Orlinsit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Çdo vit në fillim të nëntorit, një grup banorësh të Nju Orlinsit mblidhen në katakombet e famshme të qytetit në një ritual tradicional. Grupi përbëhet nga trashëgimtarët e arbëreshëve nga Siçilia, të ardhur në Shtetet e Bashkuara në fund të shekullit të 19-të dhe fillim të shekullit të 20-të

XS
SM
MD
LG