Lidhje

Si shpëtoi Qiproja nga fondet e paligjshme dhe ndikimi rus në ekonomi


Si shpëtoi Qiproja nga fondet e paligjshme dhe ndikimi rus në ekonomi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Lufta ndaj financimeve të paligjshme ka kosto të larta për sistemin bankar. Qiproja njihej dikur si një vend me kushte bankare të favorshme, por në vitin 2014, filloi të reformojë bankat për të luftuar financimet e paligjshme.

XS
SM
MD
LG