Lidhje

Kosovë: debat mbi drejtësinë kalimtare dhe Gjykatën e Posaçme


Kosovë: debat mbi drejtësinë kalimtare dhe Gjykatën e Posaçme
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se sapo të vijë në pushtet do të hap diskutim për Gjykatën e Posaçme, e njohur ndryshe si Dhomat e Specializuara në Hagë, që trajtojnë pretendimet për krime lufte dhe të pasluftës në Kosovë.

XS
SM
MD
LG