Lidhje

Përdorimi i gjuhës shqipe në institucionet e Ulqinit


Përdorimi i gjuhës shqipe në institucionet e Ulqinit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

Hulumtimet dhe monitorimet e bëra në administratën publike në Komunën e Ulqinit tregojnë për mangësi të theksuara në përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe. Hulumtimet nxjerrin në pah mosrespektimin e parimit kushtetues dhe ligjor, siç e drejta e përdorimit të gjuhës shqipe.

XS
SM
MD
LG