Lidhje

Laç, shpallet gjendja e jashtëzakonshme


Laç, shpallet gjendja e jashtëzakonshme
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:13 0:00

Qeveria shqiptare shpalli sot gjendjen e jashtëzakonshme edhe në zonën e Laçit, që përfshihet në Qarkun e Lezhës. Gjatë termetit të ditës së martë, u dëmtuan një numër i madh pallatesh të ndërtuara rreth 50 vite më parë si dhe banesa të qytetarëve, ndërsa humbi jetën edhe një banorë.

XS
SM
MD
LG