Lidhje

Inxhinierë shqiptaro-amerikanë në Shqipëri për të ndihmuar me pasojat e tërmetit


Inxhinierë shqiptaro-amerikanë në Shqipëri për të ndihmuar me pasojat e tërmetit
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Në Shqipëri mbërritën sot një grup inxhinerësh ndërtues shqiptaro-amerikanë nga Nju Jorku. Ata do të vlerësojnë gjendjen e 200 shkollave pas tërmetit të 26 nëntorit, dhe do të ndihmojnë në kthimin e normalitetit në komunitetet e prekura nga shkatërrimi dhe pasiguria e ndërtesave.

XS
SM
MD
LG