Lidhje

Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva


Shkup, fillon gjyqi ndaj ish-prokurores së posaçme, Katica Janeva
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Në Shkup, të martën filloi gjyqi kundër ish-Prokurores së posaçme, Katica Janeva dhe dy bashkëpunëtorëve të dyshuar të saj në skandalin e madh të korrupsionit në gjyqësor, të njohur si "Zhvatja". Zonja Janeva akuzohet për shpërdorim të detyrës dhe për përvetësim të mjeteve materiale.

XS
SM
MD
LG