Lidhje

Kosova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së Nobelit për autorin Handke


Kosova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së Nobelit për autorin Handke
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

osova dhe Shqipëria do të bojkotojnë ceremoninë e ndarjes së çmimit Nobel për letërsi për autorin austriak, Peter Handke, për shkak të qëndrimeve të tij ndaj luftërave në hapësirat e ish Jugosllavisë, përfshirë edhe të të Kosovës.

XS
SM
MD
LG