Lidhje

Murrizi: sistemi i tanishëm zgjedhor, vrasje e demokracisë


Murrizi: sistemi i tanishëm zgjedhor, vrasje e demokracisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:49 0:00

Myslim Murrizi, deputet i opozitës parlamentare, thotë se sistemi i tanishëm zgjedhor me lista të mbyllura ka qenë vrasja e demokracisë në Shqipëri dhe ka ngritur shkallën e arrogancës dhe të autokracisë si tek opozita ashtu edhe tek kryeministri.

XS
SM
MD
LG