Lidhje

Kandidati Buttigieg udhëheq sondazhet në Ajova


Kandidati demokrat për president, Pete Buttigieg udhëheq sondazhet në shtetin e Ajovës
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Kandidati demokrat për president, Pete Buttigieg udhëheq sondazhet në shtetin e rëndësishëm të Ajovës, në të cilin mbahen zgjedhjet e para paraprake në shkurt. Ai është ngritur në sondazhet në nivel kombëtar. Por kritikat se kryebashkiaku i South Bendit në Indiana pa pak mbështetje nga votuesit afrikano-amerikanë dhe i mungon përvoja politike vazhdon të sfumojë profilin e tij politik. Korrespondentja e Zërit të Amerikës Esha Sarai ishte në South Bend për të mësuar më shumë se çfarë mendojnë banorët për aspiratat e tij presidenciale.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG