Lidhje

Kosovë: Ende pa një marrëveshje për formimin e qeverisë


VV dhe LDK ende pa marrëveshje
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:24 0:00

Në Kosovë kur kanë kaluar më shumë se dy muaj nga mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, ende po vazhdojnë përpjekjet për një marrëveshje për bashkëqeverisje. Njohësit e zhvillimeve politike në vend besojnë se marrëveshja do të arrihet por tërheqin vërejtjen për pasojat e shumta që mund të kenë vonesat në këtë proces, të cilat sipas tyre shpërfaqin mungesën e vullnetit politik në vend.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG