Lidhje

Katedralja e Shën Gjergjit në prag të Krishtlindjes


Katedralja e Shën Gjergjit në prag të Krishtlindjes
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:29 0:00
Këtë muaj u bënë 111 vjet që kur Fan Noli themeloi katedralen historike të Shën Gjergjit në Boston. Sot kjo katedrale shërben si qendër ku komuniteti i ortodoksëve shqiptaro-amerikanë të zonës së Bostonit mblidhet së bashku por edhe si një urë mes themeluesve të saj dhe valës më të re të emigracionit. Në prag të Krishtlindjeve, kolegia Keida Kostreci vizitoi Shën Gjergjin dhe bibliotekën e Fan Nolit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG