Lidhje

Shqetësim për rritjen e dhunës ndaj gruas në Mal të Zi


Në Mal të Zi është rritur dhuna ndaj grave dhe ka një shkelje të theksuar të të drejtave të tyre, sipas statistikave të fundit të shoqatës SOS, e cila prej 20 vjetësh vepron në Komunën e Ulqinit, duke u siguruar viktimave të dhunës mbrojtje ligjore dhe mbështetje këshilluese. Kjo shoqatë ka kërkuar që në Komunën e Ulqinit të hapet një strehimore për viktimat e dhunës. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj përgatiti kronikën:

Ulqin, dhuna ndaj grave shënon rritje
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG