Lidhje

Kurti: Presidenti nuk e përcakton kohën e formimit të qeverisë


Kurti: Presidenti nuk e përcakton kohën e formimit të qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha sot se presidenti i vendit nuk e përcakton kohën e formimit të qeverisë dhe kjo sipas tij, varet nga negociatat me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Deklarata e tij vjen si përgjigje ndaj dy ftesave që presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka bërë zotit Kurti, për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë. Vendimi për mandatarin varet nga negociatat e partive fituese, vazhdimi i të cilave mbetet i paqartë pasi që Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike nuk arritën pajtim për bashkëqeverisje.

Kurti: Presidenti nuk e përcakton kohën e formimit të qeverisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG