Lidhje

Kosova në vitin 2019


Kosova në vitin 2019
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:55 0:00

Kosova u përfshi në zgjedhje të parakohshme parlamentare në vitin 2019, që pasuan dorëheqjen e kryeministrit Ramush Haradinaj i cili u thirr për t'u marrë në pyetje në Prokurorinë e Posaçme që trajton pretendimet për krime të luftës dhe të pasluftës në Kosovë.

XS
SM
MD
LG