Lidhje

Gara për planetin Mars


Gara për planetin Mars
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:24 0:00

Gara e parë për hapësirën, vuri përballë njëra-tjetrës Shtetet e Bashkuara dhe atë që njihej atëhere si Bashkimi Sovjetik, se kush do të bënte udhëtimin e parë atje. Gara Hapësinore e Shekullit 21 është një përpjekje globale për të dërguar njeriun në Mars.

XS
SM
MD
LG