Lidhje

Walker: Vuçiç po i përsërit fjalët e Millosheviçit për masakrën e Reçakut


Walker: Vuçiç po i përsërit fjalët e Millosheviçit për masakrën e Reçakut
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Ambasadori William Walker, tha se mohimi i masakrës së Reçaku nga presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, është vetëm përsëritje e fjalëve të Slobodan Millosheviçit, ish presidentit serb që vdiq në Hagë në vitin 2006 ndërsa po gjykohej për krime lufte dhe gjenocid në hapësirat e ish Jugosllavisë.

XS
SM
MD
LG