Lidhje

Ekspertët parashikojnë dobësim të mëtejshëm të ekonomisë shqiptare


Ekspertët parashikojnë dobësim të mëtejshëm të ekonomisë shqiptare
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Në Shqipëri, studiues të ekonomisë vërejnë se tërmeti thelloi varfërinë ekzistuese dhe devijoi një pjesë të fondeve buxhetore. Por ata vlerësojnë se edhe para tërmetit, ekonomia kishte një seri problemesh, si borxhet e mëdha dhe mungesat e investimeve të huaja.

XS
SM
MD
LG