Lidhje

Tridhjetenjë vjet burg për pjesëtarët e organizatës "Syri i Popullit"


Tridhjetenjë vjet burg për pjesëtarët e organizatës "Syri i Popullit"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:11 0:00

Një gjykatë në Prishtinë dënoi sot tetë persona me nga tre deri në 12 vjet heqje lirie, për tentivë vrasjeje të një ish-politikani dhe planifikim të vrasjes së disa udhëheqësve politik të pasluftës në Kosovë. Të dënuarit janë pjesëtarë të një organizate të njohur si "Syri i Popullit".

XS
SM
MD
LG