Lidhje

Grenell: Kosova të heqë tarifat - Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve


Grenell: Kosova të heqë tarifat - Serbia të ndalë fushatën kundër njohjeve
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë tha të enjten se Kosova duhet të heqë tarifat ndaj mallrave serbe, ndërsa Serbia duhet t'i jap fund fushatës për tërheqjen e njohjeve të pavarësisë së Kosovës.

XS
SM
MD
LG