Lidhje

Mali i Zi, vazhdojnë tensionet mbi ligjin për lirinë fetare


Mali i Zi, vazhdojnë tensionet mbi ligjin për lirinë fetare
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Në Mal të Zi vazhdojnë fërkimet dhe mosmarrëveshjet rreth ligjit për lirinë fetare, i cili në fund të dhjetorit u miratua mes protestash e akteve të dhunës në parlamentin malazez. Qëndrimet e zyrtarëve të Podgoricës me ato të Beogradit mbeten kundërta.

XS
SM
MD
LG