Lidhje

Ligji për simbolet kombëtare dhe pakica shqiptare në Malin e Zi


Ligji për simbolet kombëtare dhe pakica shqiptare në Malin e Zi
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në një intervistë për Zërin e Amerikës kryetari i Këshillit Kombëtarë të Shqiptarëve në Malin e Zi Faik Nika flet mbi rëndësinë e miratimit të ligjit për simbolet kombëtare si dhe atë për liritë fetare. Ligji vazhdon të shkaktojë tensione në vend.

XS
SM
MD
LG