Lidhje

Sulm ndaj forcave amerikane në Afganistan


Forcat amerikane dhe afgane u sulmuan në Afganistanin lindor të shtunën, tha një zyrtar amerikan në Kabul.

Koloneli Sonny Leggett, një zëdhënës i forcave amerikane në

Afganistan, tha se një forcë e përbashkët amerikane dhe afgane që po kryente një operacion në provincën Nangarhar u angazhua në një shkëmbim të drejtpërdrejt me armë.

"Ne jemi duke vlerësuar situatën dhe do t’ju njoftojmë kur të marrim informacione të reja", tha ai.

Burime afgane të mbrojtjes thanë se nuk ishte e qartë nëse

sulmi u krye nga talebanët apo ndonjë grup tjetër militant. Talebanët nuk kanë bërë ndonjë deklaratë në lidhje me sulmin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG