Lidhje

Shqipëri: Themelohet Aleanca për Media Etike


Shqipëri: Themelohet Aleanca për Media Etike
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Në Tiranë, u themelua sot Aleanca për Media Etike. Nismëtare u bënë 19 media, të cilat synojnë të ngrejnë një mekanizëm vetë-rregullues në komunitetin e medias. Bashkimi Europian dhe Këshilli i Europës e mbështetën nismën, duke theksuar në mbledhjen themeluese se janë pro vetërregullimit në media.

XS
SM
MD
LG