Lidhje

Ekspertët: Shqipëria dhe Mali i Zi nuk i kanë ende kapacitetet për të përballuar katastrofat


Ekspertët: Shqipëria dhe Mali i Zi nuk i kanë ende kapacitetet për të përballuar katastrofat
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Në Shkodër u zhvillua takimi i ekspertëve të emergjencave civile nga Shqipëria dhe Mali i Zi, pjesë e një programit të financuar nga BE. Sipas ekspertëve, tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri, tregoi se dy vendet nuk kanë ende kapacitetet për përballimin e katastrofave natyrore.

XS
SM
MD
LG