Lidhje

Pompeo, letër Kurtit: Heqja e tarifave, marrëveshja me Serbinë të jenë përparësi


Pompeo, letër Kurtit: Heqja e tarifave, marrëveshja me Serbinë të jenë përparësi
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

Sekretari amerikan i shtetit Mike Pompeo përmes një letre urimi i bëri thirrje sot kryeministrit të Kosovës, Albi Kurti, që të vendos marrëdhënieve normale me Serbinë që kanë në qendër njohjen e ndërsjellë dhe heqjen e tarifave ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnje e Hercegovina.

XS
SM
MD
LG