Lidhje

Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën


Kosova dhe Serbia nënshkruajnë marrëveshje për hekurudhën dhe autostradën
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Me ndërmjetësimin e ambasadorit amerikan Richard Grenell, Kosova dhe Serbia nënshkruan në Mynih marrëveshjen për linjën hekurudhore dhe autostradën ndërmjet të dyja vendeve. Marrëveshja e sotme pasoi atë për hapjen e linjës ajrore e ndërmjetësuar nga Shtetet e Bashkuara.

XS
SM
MD
LG