Lidhje

Maqedonia e Veriut: Përplasjet politike vënë në rrezik zgjedhjet e parakohëshme


Maqedonia e Veriut: Përplasjet politike vënë në rrezik zgjedhjet e parakohëshme
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Projekt-ligji për Prokurorinë publike dhe ai për Mbrojtjen kanë përlasur dy partitë më të mëdha rivale maqedonase dhe kjo vë në pikëpyetje mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme më 12 prill. Parlamenti duhet shpërndahet të dielën, më 16 shkurt, që të shpallet zyrtarisht data e zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG