Lidhje

Kosovë, diskutime mbi ndryshimin e masave ndaj Serbisë


Kosovë, diskutime mbi ndryshimin e masave ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Zyrtarë të koalicionit qeverisës në Kosovë njoftuan për hapjen së shpejti të diskutimeve brenda koalicionit për heqjen e tarifave ndaj mallrave serbe dhe zëvendësimin e tyre me masa të reciprocitetit të plotë me Serbinë. Njoftimi vjen një një periudhë trysnie të shtuar diplomatike për krijimin e kushteve që do të mundësonin ripërtëritjen e bisedimeve të pezulluara për normalizimin e marrëdhënieve me Serbinë.

Kosovë, diskutime mbi ndryshimin e masave ndaj Serbisë
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:03 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG