Lidhje

Vazhdon greva e punëtorëve të rafinerisë së Ballshit


Greva e punëtorëve të rafinerisë së Ballshit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Naftëtarët e Ballshit vijojnë të jenë në grevë duke kërkuar pagat e prapambetura dhe rifillimin e punës në rafineri. Situata më e vështirë paraqitet tek grevistët e Stacionit të Poçemit, disa prej të cilëve po marrin ndihmë mjekësore në spital. Kompanitë që administrojnë kombinatin “Tosk” dhe “Byllys Energy” thonë se faji për krizën e ka kompania “Bankers Petroleum që nuk po furnizont me naftë bruto dhe Autoriteti shqiptar i Konkurencës që nuk po ndërhyn. Kompania Bankers Petroleum është përgjigjur duke thënë se Kompanitë “Tosk dhe Byllys Energy” nuk kanë përmbushur kushtet e kontratës. Ndërkaq Autoriteti i Konkurencës tha se është në hetim të thelluar të çështjen e nisur ndaj Bankers që në tetor të vitit të shkuar.

Greva e punëtorëve të rafinerisë së Ballshit
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:01 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG