Lidhje

Shqipëri, 38% e popullsisë jeton jashtë vendit


Shqipëri, 38% e popullsisë jeton jashtë vendit
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:02 0:00

Rënia demografike në Shqipëri vijon që prej 3 dekadash, pas rrëzimit të regjimit komunist. Komponenti kryesor është emigracioni dhe lindshmëria që ka rënë me 65 % që prej vitit 1990.

XS
SM
MD
LG