Lidhje

Komisioni i Venecias: Interpretimi i Presidentit për Gjykatën Kushtetuese i arsyeshëm


Komisioni i Venecias: Interpretimi i Presidentit për Gjykatën Kushtetuese i arsyeshëm
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Opinioni paraprak i Komisionit të Venecias për konfliktin mes shumicës socialiste dhe presidentit Ilir Meta për emërimet në Gjykatën Kushtetuese vlerëson se veprimet e kreut të Shtetit, për këtë çështje, janë përgjithësisht në përputhje me një interpretim të arsyeshëm të Kushtetutës.

XS
SM
MD
LG