Lidhje

Shqipëri: Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi


Shqipëri: Shënohet vdekja e parë nga koronavirusi
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Në Shqipëri u njoftua sot vdekja e parë e shkaktuar nga koronavirusi, një grua e moshuar nga Durrësi. Autoritetet shëndetësore thanë se ajo vuante edhe nga disa sëmundje të tjera kronike. Qeveria urdhëroi mbylljen e lokaleve, restoranteve dhe gjithë mjediseve të përgatitura për grumbullime masive.

XS
SM
MD
LG