Lidhje

Spitalet e Nju Jorkut përgatiten për fluksin e pacientëve me COVID-19


Spitalet e Nju Jorkut përgatiten për fluksin e pacientëve me COVID-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Spitalet në mbarë shtetin e Nju Jorkut po përgatiten për një fluks pacientësh me COVID-19. Guvernatori Andrew Cuomo njoftoi se janë siguruar për të ardhmen e afërt furnizime të majftueshme për të gjithë shtetin, përfshirë qytetin e Nju Jorkut, dhe se ka filluar ngritja e spitaleve të përkohshëm.

XS
SM
MD
LG