Lidhje

Rritet numri i amerikanëve që po humbasin vendet e punës


Rritet numri i amerikanëve që po humbasin vendet e punës
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Një numër gjithnjë në rritje amerikanësh po humbasin papritur vendet e punës si pasojë e koronavirusit që po mbyll industri, biznese e shkolla. Ekonomistët thonë se vendi është tashmë në recesion dhe sipas disa vlerësimeve papunësia mund të rritet deri në 20 për qind.

XS
SM
MD
LG