Lidhje

Kosovë: Hiqen tarifat ndaj mallrave serbe


Kosovë: Hiqen tarifat ndaj mallrave serbe
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Prej mesnatës ka hyrë në fuqi vendimi i qeverisë së Kosovës për heqjen e tarifave prej 100 për qind ndaj mallrave nga Serbia dhe Bosnja si dhe për vendosjen e masave reciproke me Serbinë. Zyrtarë të doganave thonë se tashmë ka filluar zbatimi i këtij vendimi i cili u mirëprit nga zyrtarët e Bashkimit Evropian. Ata e vlerësuan si vendim të rëndësishëm në një periudhë kur edhe Kosova po përballet me pasojat e kornavirusit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG