Lidhje

Trajnim i qenve për të identifikuar bartësit e koronavirusit


Trajnim i qenve për të identifikuar bartësit e koronavirusit
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Një organizatë në Britani thotë se mund të trajnojë qentë e saj për të identifikuar bartësit e koronavirusit. Organizata "Medical Detection Dogs" ka trajnuar me sukses qentë në të kaluarën për të pikasur sëmundje, si kancerin e prostatës, parkinsonin dhe malarjen.

XS
SM
MD
LG