Lidhje

Gazetarja e VOA: Pandemia reale ngjason me një film të Hollivudit


Gazetarja e VOA: Pandemia reale ngjason me një film të Hollivudit
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Që nga pushtimi nga alienët dhe katastrofat natyrore e deri tek pandemitë, Hollivudi ka prodhuar filma të panumërt. Korrespondentja e Zërit të Amerikës në Los Anxhelos Elizabeth Lee tregon se si filmat imagjinarë të Hollivudit dhe realiteti i ditëve të sotme kanë gjetur gjëra të përbashkëta.

XS
SM
MD
LG