Lidhje

COVID-19 dhe raportet gjeopolitike, sipas analistëve në Shqipëri


COVID-19 dhe raportet gjeopolitike, sipas analistëve në Shqipëri
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:32 0:00

Kriza e COVID-19 ka shkaktuar mes të tjerash tronditje dhe në raportet mes vendeve të BE apo më tej, mes SHBA dhe Kinës. Tensionet në Europë kryesisht mes vendeve të pasura të veriut dhe atyre më të varfra në jug sipas analistëve ka gjasa të nxisin orientimin e ri të tregjeve drejt Kinës apo Rusisë.

XS
SM
MD
LG