Lidhje

Kriza politike në Kosovë dhe marrëdhëniet e saj me aleatët


Kosova po përballet me krizë politike rreth tejkalimit të situatës së krijuar që nga rrëzimi i qeverisë së kryeministrit Albin Kurti, i cili është kritikuar për përkeqësim të marrëdhënieve me Shtetet e Bashkuara. Analistët në Prishtinë thonë se Kosova duhet të krijojë hapësirë për rifillimin e bisedimeve me Serbinë të përqëndrohet në ruajtjen e marrëdhëniet me aleatët e saj kryesor, që sipas tyre janë sfiduar.

Kriza politike në Kosovë dhe marrëdhëniet e saj me aleatët
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG